ana sayfa | iletişim 

2006 Piknik Görüntüleri


 

  2006 Piknik görüntüleri  

 

Bahattin eren'in kızı Gülşah Eren                  Çekilişte dağıtılacak hediyeler

   

DURSUN BEDİRHAN Pikniğimizde             M.Ali Bedir ve Aşık Arkadaşları

   

Köyümüzün ve yöremizin folklor ustalarından Zeki Çağlar ve karayakuplular

   

   

Karayakuplu gençlerin horon oynamaları

Karayakuplu miniklerin mangal keyfi

   

Sinan Özçelik ailesi ve komşuları

   Karayakup Köyü Pikniği             

Karayakup köyü geleneksel 7.piknik şenlikleri 11 Haziran 2006 Pazar günü Beykoz ilçesine bağlı Cumhuriyet köyünde Büyük bir katılımla çoşku ve sevinç içinde yapılmıştır.

Başkan irfan Aydın'ın açılış konuşması

Sevgili misafirlerim ve sayın çok sevdiğim köylülerim hepiniz hoş geldiniz geleneksel piknik şenliklerimizin bu yıl 7.sini hepbirlikte şu anda kutlamaktayız

Bu yıl şenliklerimizin eğlenceli geçmesi için çeşitli çekilişler yapılaçaktır ve davul zurna,yöresel sanatcılarımız.Cenay aslan,köyümüz sanatcısı Dursun Bedirhan,emekter Babası mehmet ali bedir ve ozan arkadaşları çalgı ve sözleri ile bizleri çoşturaçaklardır.Ayrıca kapanış konuşmamda sizler iki müjdem olaçaktır. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum .


7.Yapılan piknik şölenimize çok sayıda davetli katılmıştır.

Katılanlarıdan Suşehri dernek başkanı,Akıncılar dernek başkanı,Gölova Vakfı başkanı,Gölova dernek başkanı,Bozat köyü dernek başkanı ve çevre köylerimizden çok sayıda katılılım olmuştur.

Suşehri Dernek Başkanı ve Akıncılar Dernek Başkanı birlik,dayanışma,sorunlar ve yapılanlarla yapılaçaklarla ilgili konuşmalar yapmışlardır.

Köyümüz özgün müzik sanatcılarından Dursun Bedirhan Şarkıları ile Babası Mehmetali Bedir,Ozan arkadaşları türkü ve atışmalarıyla yöremiz sanatcılarından Cenay Aslan söylediği türkü ve oyun havaları ile Davul Zurna çalıp oynattığı horonlarla 7.si yapılan geleneksel piknik şenliklerimizde karayakupluları Çoşkulu anlar yaşatmışlardır.  Ayrıca köyümüzün güzel sesli çocuk larıda söylediği türkü ve şarkılarla piknik şenliğimize renk katmışlardır.


Pikniğimizde yapılan etkinlikler

Sayın sekreterimiz Birol Alkan tarafından 1500 Adet olarakYaptırılan Şeyh Gazi Karayakup Köyü resimleri 1350 Adeti hediye Çekilişi için numaralandırılıp satılarak derneğimize gelir sağlanmıştır.Ayrıca kalan 150 Adet resim için açık artırma usulü ile Sayın Yakup Macit 1000.00 ytl.ile Almış ve tekrardan derneğimize bağışlamıştır.Yakup Macit dende ALLAH Razı olsun.

Yapılan çekilişlerde 1 Adet 55 Ekran televizyon,5 Adet bisiklet,3 Adet futbol topu,10 Adet kol saati hediye sahiplerine dağıtılmıştır.


Muhtar Dursun Tosun bey efendinin konuşması

Sayın çok değerli komşu ve köylülerim bildiniz gibi köyümüzün sorunlarından yol ve kanalizasyon şimdi benim konuşmam yol üzerine olaçak bildiğiniz gibi yol genişlemesi çalışmalarında çok sorunlar yaşıyoruz şöyleki genileşmede ya bahçe duvarı nın bir kısmı yıkılması gerekiyor  komşum diyorki ya git öbürünün duvarını yık gel ondan sonra benimkini yık bu böyle olmaz her yer sırayla gideçek hiç kimse itiraz etmesin bu yollar hepimizin yolu yol masrafları olarakhane başı 250.00 ytl.olarak müsait zamanlarınızda ödemeni rica ediyorum.hepinize iyi günler.


Başkan İrfan Aydın'ın Ağalık seçimi konuşması

 

Sayın Köylülerim Ağamız Sayın Hakkı Arslan beyefendi annesinin rahatsızlığı dolayısı ile aramızda bulunmamaktadır hepiniz adına annesine geçmiş olsun diyorum.

Bildiğiniz gibi bir ağalık seçimimiz var fakat Bu seneki ağalık seçimini'de yapmıyoruz.Çünkü bizim ağamız Hakkı Arslan'dır.Bizler ve köyümüze çok çok büyük hizmetleri olmuştur ve olmaya da devam edeçektir.benim inancım budur ağamız bizleri bırakmıyaçaktır.Ağamızla daha çok yapaçak hizmetlerimiz var.

Bildimiz üzere 50-60 yıldır yapılamayan köprüyü 50 yıl sonra köyümüze gelip bende Karayakupluyum diyerek köprümüzü büyük katkıları ile yaptırmıştır.Şimdi ise gene ağamızın büyük çabaları ile sivas'ta yaptığı çabalar ve uğraşlarla köyümüzü  yeniköy üzerinden Refahiye'ye bağlayaçak Karayolu inşaat projesinin onayını almıştır.bana da yeni köy muhtarından muavakatname almak düşmüştür.onuda aldım  hepimize hayırlı olsun hepinize saygılar sunuyorum.


Başkan İrfan Aydın'ın kapanış konuşması

Sayğı değer misafirlerim ve köylülerim Açılış konuşmamda sizlere iki müjdem var demiştim bunlardan biri Ağalık konuşmamda söylemiştim yapılan köprümüzün açılışı ve yeniköy üzerinden Refahiye kağlantı yolunun temel atma töreni,Ayrıca Ağamız tarafından Gölova'da yaptırılan BAYRAK Direği ve BAYRAK Asma törenide yapılacaktır.Bu açılış ve temel atma törenlerimize hepinizi misafirlerimiz olmak üzere bekliyorum törenlerimize sayın ulaştırma bakanımız,sayın valimiz sayın kaymakam beyler ve devlet erkanından ve çevre köylerimizden çok sayıda katılım olacaktır  Açılışlar için derneğimiz liderliğinde pankartlar yaptırılacaktır pankart yaptırmak İsteyen esnaf ve köylülerimizin Dernek merkezimize başvurmalarını rica ediyorum Derneğimiz yaptırılacak bu pankartları belli güzergah ve yerlere asarak hem kendi reklamlarını hemde derneğimize katkı sağlamış olurlar 22 temmuzda buluşmak üzere hepinize iyi günler diliyorum.

  

                                                                                            11/06/2006


Bilgi eksikliği ve hata varsa düzeltmek ve bilgi eklemek için nejdettepe@karayakuplular.com adlı adrese yazabilirsiniz.


 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 3.214.224.224

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 96
Dün : 179
Toplam : 2.178.198
20.02.2020 11:35:20

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *