ana sayfa | iletişim 

Ay yıldızlı bayrağımız


AL BAYRAĞIMIZ

Karayakup köyü ağası Karayakup'luların gururu Sayın ağamız Hakkı Arslan bey efendi tarafından Gölova baraj gölü yanına yaptırılan bayrak asma direği ve şehitlerimizin kanıyla sulanmış albayrağımızın  gölova baraj gölüne dikilmesi ile al bayrağımız ilel ebet gölova'mızda dalgalanacaktır.yöremize ,köyümüze ve gölova'mıza hayırlı olsun.

                                                      Karayakup köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği


Gölova İlçemizin ilk kaymakamlarından Sn Tamer Genç Hatıra ormanında 60.bin ytl'ye Karayakup köyü ağası tarafından yaptırılan 25 metre yükseklikte 1.5 ton ağırlığında 16 metre kare büyüklüğünde Bayrak AçIışında sayın Ağamız Hakkı Arslan beyYaptığı konuşmada şöyle demiştir.

BAYRAK,Her ulus için ayrı ayrı anlam taşımaktadır.Yüce ulusumuz içinse bağımsızlığımızın,toprağımızın,şehitlerimizin,damarımızdaki dolaşan kanın,kısacası şerefli ve şanlı tarihimizin simgesidir.

BAYRAK,Ülküdür,sevdadır,candır,mazidir,namustur,iradedir,anadır,şereftir,hayattır,

aşktır,muhabettir,mukaddesattır sevgi ile sulanan anlamlı bir güldür,göklerde süzülen bir kartaldır,uğrunda ölmeye değer varlığımızdır,şanlı tarihimizin özüdür,dosta gurur düşmana korkudur,bize yol gösteren ışıktır.

BAYRAK,Bağımsızlığımızın sembolüdür şüphesiz.Böyle olduğu içindirki toplumumuzda ayrı bir yere sahiptir.Türk milleti vatan ve bayrak için neler yapmadıki...En son yapılabilecek işi ölmeyi en evvel denedi. Türk töresinde vatan millet ve bayrak sevginin önünde gelir.Bunun içindirki ; Türk insanı vatan ve bayrak için ölmeyi vazife bilmekte.Oğlunu şehit veren ana baba acısını yüreğine gömerek VATAN SAĞOLSUN DİYEBİLMEKTEDİR. Dedi.


GÖLOVA BAYRAK ASMA AÇILIŞ TÖRENİ

 

   

  

   

   

  

                                               22 / 07 / 2006

 

   14/07/2007

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.180.108

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 403
Dün : 374
Toplam : 2.137.419
15.11.2019 15:58:31

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *