ana sayfa | iletişim 

Boğa BurcuOLUMLU VE OLUMSUZ YANLARI

 

Şifre : Varlıktan hoşlanma, değişmezlik, pratiklik,karalılık amaca bağlılık.


Boğa'ların olumlu huyları : Pratik , güvenilebilir, sabırlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, değerbilir, lüksü ve iyi yiyecekleri sever, soğukkanlı, kararlı, iradeli,sıcak kalpli,sadık sevecen.


Boğa'ların olumsuz huyları : Haris, tembel, hoşgörüsüz, can sıkıcı, değişmez görüşlü,esneklikten yoksun, inatçı, kinci, obur.


YÜKSELEN BOĞA BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Boğa burcunun özelliği yorulmak bilmeyen bir enerjidir, biliyorsunuz bu enerji hangi işi yaparsa yapsın, kimin adına çalışırsa çalışsın en iyi biçimde kullanacaktır.

Hoşa giden bir tavırları vardır onlar için en önemli şey para kazanmaktır. Sahip oldukları değerleri gözden çıkarmamaya, bu değerleri tehlikeye atmaya yanaşmazlar. Kızdıkları zaman da onları yatıştırmak çok zordur. Dayanıklılıklarının ve sabırlarının arkasında büyük bir zeka gizlidir. Bir işe kara vermeden önce çok iyi inceler ve en ince ayrıntısına dek araştırırlar.

Dünya nimetlerinden yararlanmak hoşlarına gider. Yeme içmeyi, gezi eğlenmeyi severler. Sanata , edebiyata, doğaya hayrandılar.

Zihinlerini tümüyle para kazanmak üzere sefere etmişlerdir. Bu sonuca ulaşmak için her ayrıntıyı kılı kırk yararcasına inceleler. Arkadaşlıkları ve dostlukları iş yaşamın gerekleri üzerine kurulmuştur. fazladan para kazanmak için ek işler yapmaya , değişik yöntemler denemeye uğraşır, kazandıkları parayı da gezmeye, eğlenceye, armağanlara harcarlar.

Yakınları ile sürekli ilişkidedirler. Onlara çok anlayışlı ve kibar davranırlar. Eleri kesinlikle onların istediği biçimde olmalıdır, yoksa huzursuz olurlar. Geç öğrenirler ama bir kez öğrendiklerinden sonra onu çok iyi uygularlar.

Çok konukseverdirler. Ellerinde avuçlarında ne varsa konuklarının önüne serperler. Paraları yetse görkemli bir köşk alır, bunu zevkle dayar-döşer, dostlarına şölen verirler. Evlerinin, yuvalarının yönetimi onların elide olmalıdır.

Sosyal ilişkilerde sıkılgan ve titizdirler. Eşlerini seçerken çok dikkatli davranırlar fakat bir kez seçilince artık sonuçlarına da katlanmayı göze alırlar. Duygusal düşlere dalmazlar. Herşeyin bir zamanı vardır ve her şey en ince ayrıntısına dek önceden saptanmalıdır. Onlara göre. Bu tutumları kimi zaman çevrelerini bıktırabilir bile.

Yorucu oyun ve sporlar yerine dingin eğlenceleri yeğ tutarlar. Uyumlu huzurlu bir ortamda çalışmak onlar için gereklidir. Çevreleri için iyi olunca onlarda verimli bir çalışmaya girerler.

Eşlerinden sürekli bir şey ister, içlerindeki fırtınaları ve kızgınlıkları yalnız onlara açarlar. Kıskançlıkları yüzünden aile yaşantıları zindana dönebilir. Cinse yaşamlarının doyurucu olması onlar için çok önemlidir. Aldatılmak onları çok deriden yaralar.

Miras yolu ile mala, mülke ve belki de üne kavuşurlar. Maddesel çıkarlar için arkadaş edinip, yine bu nedenle arkadaşlıklarına son verebilirler. Ahlak kurallarını benimserler. Yaşam görüşleri ve dinsel inançları yüzeyseldir; sıkı sıkıysa dünyaya, yani maddeye bağlıdırlar. Belki başkalarının ileri düşüncelerinden ötürü kınamazlar ama kendileri bir düşünceyi ancak toplum tarafından kabul edilip, onayladıklarından sonra benimser.

Bilim ve teknik onlar için en iyi çalışma alanıdır teknolojik buluşlarla topluma bir şeyler kazanmaktan mutluluk duyarlar.

Seyrek de görüşseler aralarındaki arkadaşlık bağlarının çok sıkı olduğu dostları vardır. İnsanlarla anlaşmasını bilirler. Onları kendi sorunları ile sıkmaz, üstelik başkalarının dertlerini can kulağı ile dinleyip çözüm aramaya kalkarlar. Dostlarına ilgi ve sevgi e yakınlık gösterir, karşılığını da beklerler kuşkusuz.

Yaptıkları ile övünürler, karalarının yerinde ve doğru olduğuna inanırlar. Bir kez öfkelendiler mi onları yatıştırmak sorun olur. Cesaret ve kararlıklarına karşın çabuk parlamaları her zaman sorun çıkarır.

 

 


KAREKTERİ

Gurubunuz : Toprak

Uğurlu gününüz : Cuma

Uğurlu sayınız : 6

Uğurlu taşınız : Zümrüt

Uğurlu renkleriniz : Pembe, açık mavi, krem

Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı gül, pembe karanfil

Uğurlu kokunlarınız : Karanfil, müge, elma çiçeği

Uğurlu müzik : Senfoniler

En bilirgin özelliğiniz : Dayanıklılık

En büyük emeliniz : Ün

En büyük hatanız : İnat

En büyük arzunuz : Büyük servet


Boğalar dikkatlerini toplama yetenekleri ve amaca bağlıkları ile tanınırlar. Boğa burcunu tanımlayan cümle SAHİP'İN dir. Başkaları ile uyum sağlamakta güçlük çekmezler. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Bu yüzden başı dertte olan arkadaşları Boğa'lara güvenebilirler. Boğalar evlilik, yuva ve meslek konularında güven içinde olmak isterler. Biraz can sıkıcı olmalarına karşın çok sabırlı , sevimli ve sıcak kanlı kişiler olurlar. Kolay kolay riske atılmazlar çünkü kendilerini koruma iç güdüsü çok gelişmiştir. Boğa burcu toprak grubundan olduğu için somut şeylerle uğraşmayı sever, uygulamalı işlerde başarılı olur. Yaşamın gerçekleri ile uğraşmakla ruhsal yönden doyuma ulaşırlar. Rahat düşkünlüğü, zevk ve doyum bu burcun insanlarını temel özellikleridir. Bunları sağlayabilecek koşulları elde ettikten sonra hiçbir dünya zevki onları çekmez. Parayı rahata kavuşmak için bir araç olarak görür, amaçlarına ulaşmakta hiçbir engel tanımazlar. Başarıya hayrandırlar. Başarılı insanlar onları amaçları konusunda etkileyebilirler. Biraz tutucu olduklarından kendilerine bir yaşam biçimi seçtikten sonra onları değiştirmeleri zordur. Her şey yolunda gidiyorsa, daha iyisi için bile olsa değişiklik gereği duymazlar.

Boğalar çok zor kışkırtmalara kapılır ama öfkelendikleri zaman geçinilmesi zor ve yırtıcı kişiler olurlar. Özellikle evlilik yaşamında kışkançlığını dürterek onları çok kızdırabilirsiniz. Zaman zaman çok inatçı olur, kendilerine ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden hiç hoşlanmazlar.

Onlara yol gösterilebilir ama güdemezsiniz; Çalışkan ve dikkatli oluşlarının yanı sıra mantıklı düşünen kişilerdir. Bir karar verdiklerinde onları yerinden oynatamazsınız. Bir işe girişmeden önce her olasılığı göz önüne alır, hiçbir olayın içine dalmazlar. Zamanlarını sabırla kullanırlar.

Biraz yavaş , pek özgün olmayan ama çok yapıcı bir zihinleri vardır. Onlardan yeni ve parlak düşünceler beklemeyin. Merküri Boğa burcunda ise, bir konu hakkında ne düşündüğünü sorarsanız düşüncesini size söylediği anda tartışma bitmiştir artık düşüncesini değiştiremezsiniz. Merküri ikizler burcunda ise tartışmaya biraz daha açık olabilirler. Dikkatli ve programlı çalışırlar ama önemsiz değişiklik bile onları hemen altüst eder.

Yemek yemeyi çok severler. Bazı zayıf tipler aşırı yemekten ve içmekten cinsel canlılıklarını yitirirler. Cinsellik, boğalar için yaşamın vazgeçilmez zevklerinden birisidir. Sahip olma içgüdülerinin kuvvetliliği duygusal yaşantıları içinde geçerli olduğundan, sevdikleri kişinin tümüyle kendilerinin olmadığını hissederlerse üzülürler.

Boğa burcunu yöneten gezegen Venüs olduğu için yapacaklarının yararlı bir sonuç verip vermeyeceği konusunda karar alıncaya dek kendilerinden bir şey vermezler. Ancak bağlılık duygularının güçlü oluşundan ötürü dostlarının sorunlarını dinler, yardım etmeye çalışırlar. Duygusallıklarının yanı sıra aydın kişiler olduklarından kendilerinden zayıf kişilerle evlenirlerse mutsuz olurlar.

Boğalar güçlü duygularını kolay anlatamazlar. Kimi boğalarda alçak gönüllülüklerinden kaynaklanan aşağılık kompleksi vardır. Sevilip sayıldıklarına zor inanırlar.

İyi bir çiftçi, işadamı, inşaatçı, mimar, heykel tıraş, şarkıcı, kuyumcu, banker yada muhasebeci olabilirler. Hızlı kent yaşamı yerine kırsal yerlerde yerleşmeyi yeğ tutar, bahçe işleri ile uğraşmaktan hoşnut olurlar. Büro çalışmasını sevmedikleri halde memurluğun garantisi ve güvenliği onlar için her zaman çekicidir. Müzik ve el işleri boş zamanlarının en başta gelen uğraşlarıdır.

Tutucu içgüdülerinden ötürü genç kuşakla arlarında bir köprü kurmaları zordur. Disiplin anlayışları çok katıdır. Çocuklarının onların düşüncelerini beğenip beğenmediklerine pek aldırış etmezler. Onların öğrenimi için ellerinden geleni yaparlar. Parayla alınabilecek herşeyin en iyisini satın alırlar.

Boğa burcunun doğan çocuklara oyuncak ve oyunlarının arkadaşlarıyla paylaşmaları gerektiği öğretilmelidir. Disipline kolay uydukları için okulda mutludurlar. Kurallara uymaktan hoşlanırlar. Yavaş ve gayretle çalıştıklarından zorlanmamalıdırlar

    

 

 

  
 
 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 3.83.32.171

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 136
Dün : 188
Toplam : 2.170.906
26.01.2020 17:06:14

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *