ana sayfa | iletişim 

Aslan BurcuOLUMLU OLUMSUZ YÖNLERİ

Şifre : yaratıcılık , etkileyicilik, güçlülük, yetke, canlılık.

Aslan'ın olumlu huyları : Yüce gönüllü, eli açık, yaratıcı, coşkun, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli.

Aslan'ın olumsuz huyları : Dogmatik, kabadayı, kendini büyük gören, züppe, hoşgörüsüz, sabit fikirli, kibirli, iktidar delisi.


 

YÜKSELEN ASLAN BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Bir aslan gibi güçlü ve üstün olmayı severler. Tutkulu, kendine güvenen, korkusuz kişilerdir. İş yaşamında ve her alanda yüksek konuma gelirler. Çok çabuk öfkelenirlerse de kinci oldukları söylenemezler; dahası bağışlayıcı özellikleri ağır basar.

Çok enerjiktirler ve bu enerjileri ile hiçbir engel tanımadan saptadıkları hedefe doğru inançla yürürler. İşler yolunda iken çok hoşgörülü ve eli açık olurlar; ama işler beklenmedikleri gibi sonuçlanmazsa telaşlanır, her şeyden ellerini çekerler. Sorumluluklarını savsaklamazlar fakat kendilerini uğraştıran sorunla başa çıkabilmek için bir süre içlerine kapanırlar.

Onlar tıpkı bir aslan gibi, yaşadıkları toplumun soylu kişileridir. Komut verme eğilimleri vardır. Bu yüzden zorba bir kişi izlenimi uyandırırlar. Eli açık, yürekli ve iyidirler. Parayla ilgili konularda çelişik bir tavırları vardır. Para toplarken kılı kırk yararlar, harcarken ise bir gecede çarçur edebilirler. Parasal sıkıntıya düşerlerse çok üzülürler.

Karşılarındaki kişileri etki altına lama güçleri vardır. Konuşma yaparken tanıdıkları heyecanlı ve tutkulu tavırlar çekici olmalarına neden olur. Çevrelerinde beğenilen, saygı duyulan kişilerdir.

Kendi yuvalarının tek sahibi olmak tutku halindedir onlarda. Sağlıklı ve iyi oturmuş bir aile yaşamının kendilerine neler kazandırdığını çok iyi bilirler. Bundan başta kendi ailesini dıştan gelecek tehlikelere karşı koruyan bir aslan tavrı takınmak onlar için çok önemlidir.

Çocukların yetiştirilmesi konusunda doğuştan gelen bir uzmanlıkları vardır; bu nedenle iyi eğitimci ya da pedagog olabilirler. Parayla, sevgiyle ve daha da öte kendi kaderleriyle korkusuzca kumar oynaya bilirler.

Bu kişilerin çoğu yanlış bir eş seçimi yaparlar. Artistik yetenekleri olan kişiler ilgileri çeker. Özgürlüklerine düşkündürler ve bulundukları yerde tek yetkili olmak isterler. Bu isteklerinin engelle karşılaşması durumunda tartışma çıkarırlar. İnsanlarla dostça yaşamak, bun da kesintisiz sürdürmek isterler. Aslan burcunun kadını ve erkeği üstlendiği konuyu kesinlikle sonuçlandırır. Ölümü pek düşünmez , olabildiğince çok yaşamak isterler. Cinsel enerjilerinin tüketmede tez canlı davranabilirler ve yüzden başlarına olmadık işler gelebilir.

Açıklanamayan bazı gizli güçlerin kendilerini yönettiğine inanırlar; Bilinçli ya da bilinçsiz olarak böyle düşünürler. Bu nedenle gerekirse diktatörce bir tavır alabilir, kendilerinde kralların sahip olduğu kutsal haklara benzer bazı kutsal hakların olduğunu kabul ederler. Gezmekten hoşlanırlar, fakat bir turist olarak değil. Geleneksel dinler davranışların kendilerini zorlamasından hoşlanmazlar.

Gösterişe önem verirler. Bir polis amiri, ya da belediye başkanı olurlarsa boyunlarında 24 ayar bir zincir, büyük bir rozet ya fil dişi kabzalı bir tabanca isterler. Bir yönetici olarak insanların her zaman hatırlayacakları kişilerden olurlar.

Davranışlarının basma kalıptan kurtulması ve belli bir canlılık kazanması için gruplara katılırlar. Zeki, neşeli insanlar ilgilerini çeker. soyut düşünceleri çok iyi anlatabilir, böylece kendilerine bağlı bir okul oluşturabilirler.

Zaman zaman önemsenmedikleri duygusuna kapılıp somurturlar. Fazla gururlu olduklarından bunun nedenini açıklayamazlar, huzursuz olurlar, alkış ve beğeni tutkuları yüzünden bencilce davranmaktan kendilerini alamazlar,oysa gerçekte herkese yardım etmek isterler. Kolayca incinirler fakat bunu belli etmezler.


 
 
 
KAREKTERİ

Gurubunuz : Ateş

Uğurlu gününüz : Pazar

Uğurlu sayınız : 1 ve 4

Uğurlu taşınız : Sarı zafir, sarı pırlanta

Uğurlu renkleriniz : Koyu sarı, altın, turuncu

Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide

Uğurlu kokunlarınız : Misk, portakal çiçeği, gül

Uğurlu müzik : Neşeli parçalar

En bilirgin özelliğiniz : Cömertlik

En büyük emeliniz : Zirveye çıkmak

En büyük hatanız : Övünmek

En büyük arzunuz : Sahip olmak


 

Aslan burcunda doğan kişiler yüce gönüllülükleri ve hareketli kişilikleri ile tanınırlar. Aslan için başka söze gerek yoktur. Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantısını bile onlardan daha iyi düzenleyebileceğine inandıklarından karşısındakilerde bunu kabul ederlerse her şey yolunda gider.

Bu burçta doğan kişilerin belirgin bir kaç özellikleri vardır. Her şeye karışmak, kibir ve fazla dogmatiklik. Aslan burcunu tanımlayan cümle KUMANDA EDERİM dir. Güneş gibi onlar da hep sahnede ışıl ışıl parlamak ve odak noktası olmak isterler.

Aslanlar askıya gelmeyen birici sınıf örgütleyicilerdir ve yetke alıştırması yapmak başlıca özelliklerindendir. İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Hayran olunmaya bayılırlar. Yi zamanlarında heyecanlı, etkileyici, güler yüzlü, başkalarını yaşamına bile ışık getiren, dahası bunu görev olarak kabul eden sevimli, iyimser kişilerdir. Adaletli davranmamışsanız bile yüce gönüllü davranır fakat çok kızmış ise kurallara yakışır bir şekilde hemen düzelterek kendisini kralla eşit sayan densizin uygun bir biçimde geri çekilmesini isterler. Her zaman dürüstçe ve mertçe dövüşür, hiç bir zaman arkadan vurmaza.

Bağışlayıcı olmalarına karşın kişiliklerine ilişkin konularda aşırı duyarlı olur, olayın ağırlığı ile orantılı olarak kolay unutmazlar.

Aslanlar genellikle başaralı olurlar ve bununla da övünürler. Zor durumda aldıkları zaman şans onlara yardım eder ve Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlatır.

Gelişmemiş aslan tipleri fazla züppe ve aşırı gururlu olurlar. Kimi zaman palavracı olabilir, sahip olduklarından daha fazla şeyi varmış gibi gösterebilirler. Başkalarını hemen eleştirir, zaman zaman son derce resmi olurlar.

Aslanlar lükse ve zevke düşkündürler. İstediklerini almak için borca girebilir, hovardaca giyinir, pahalı şeyleri isterler. Aslında para onlar için amaçlarına ulaştıracak bir aratır

Aslanlar içten kendine güvenen, açık sözlü insanlar oldukları için herkesin kendileri gibi dürüst olduğunu düşünür ve tersi davranışlarla karşılaştıklarında hem üzülür hem de öfkelenirler. Gururlarından dolayı kendilerinden asla kuşkulanmazlar. Doğru karakter analizi yapamaz, yanlış arkadaş seçerler. Sorumluluk taşıyan bir konumda oldukları zaman bu güveni hakketmek için ellerinden geleni yaparlar. Böyle bir konuma ulaşmazlarsa da haylaz, tembel, hırçın ve geçimsiz olurlar.

Aslanlar dramatik olaylara bayılırlar. Kendilerini sahnede soylu dramatik bir rol oynar gibi göründüklerinden oynadıkları rol gerçeğin ta kendisidir. Rol yapacakları bir ortam yoksa yaşamı sahne olarak kabul eder ve kendi kendilerine oyarlar. Beğenmedikleri bir işi yapmak zorunda kalırsa savsaklar, kötü bir şey yapmaktansa hiçbir şey almamayı yeğ tutarlar.

Aslanlar çok savurganlardır. Para ellerinden sanki akar gider. Genel görünümünden hemen olayı kavrar , tekrardan hoşlanmazlar onlara aynı düşüncede olmasınız bile onları yönetmesini becerirsiniz beğenildiklerini düşünüp yatışırlar. Genellikle entelektüel bir tartışmada olduklarından fazla bilgili görünürler. Ender olmakla birlikte depresyonla yıkılır, fakat kendilerini çabuk toparlarlar.

Aslanlar çok zor evlenirler. Asan burcu yükselen kişiler bile duygusal bir ilişkiye giderken dikkatli olmalıdırlar. Aşklarını çok büyüleyici bir biçimde belli ederler. Aslan kadınları evliliklerini kumanda etmek ve evde başrolü oynamak isterler. Kadın olsun erkek olsun uygusal ilişkilerinde kedi-fare oyunu onamayı severler. Hoşlandıkları kişiyi elde etmek için türlü risklere girerler. Flörtlerinde dürüst davranır ve andırmazlar.

Aslanlar aktör, dansöz öğreten, idare müdürü, kuyumcu ya da kendilerini gösterebilecekleri herhangi bir işte başarılı olurlar. Patronları saygıdeğer bir kişi , iş de hoş ise köle gibi istekle çalışırlar. Kasvetli e sıkıcı işlere hiç elemezle. Şerefli aptal, dar kafalı, kötü bir yönetici ise ya o ya da şef işte ayrılmalıdır. Dinlemeye, baka şeylerle uğraşmaya zaman ayırmayabilirler ama iş ve eğlenceyi bağdaştırabilirler. Büyük evlerde yaşamayı severler. Evlerinin görkemli görünmesini ister, iyi bir semte ev alabilmek için borca bile girerler. Ana-Babalığı ya büyük bir coşku ile yapar ya da hiç yapmazlar. Çocuklarına çok baskı yaparlar. Çocukları utangaç ya da ürkek ise kendi taşkınlıkları ile onları boğmamaya özen göstermelidirler.

Aslan burcunda doğan çocuklar eğemezsiniz ama özenle yönetilmeye ihtiyaçları vardır. Dünyanın en akıllı çocuğu olmadığını ona anlatmalı ama dikkatli eleştirilmelidir, çünkü heyecanı bataanırsa aynını yinelemeyecektir.


 

 
 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 34.204.168.209

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 539
Dün : 584
Toplam : 2.232.675
27.05.2020 19:59:55

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *