ana sayfa | iletişim 

Oğlak Burcu


 


 
OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ   
  
Şifre : Hesapçılık, önlemcilik.
Oğlak'ların olumlu huyları : güvenilir, kararlı, tutkulu, özenli, düzenli, sabırlı, disiplinli.
Oğlak'ların olumsuz huyları : katı görünüşlü, çok kesin tavırlı, kötümser, tutucu, basit, cimri.
      

 

 

YÜKSELEN OĞLAK BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Ağırbaşlı, düşünceli önlemci ve nerede, nasıl, davranmak gerektiğini bilen insanlardır. Tutumludurlar. Gereksiz harcamalardan ve lüksten hoşlanırlar. Önlerine çıkan her fırsatı en iyi biçimde değerlendirmek onlar için hiçte zor olmaz. En güç ve karışık sorunları bile rahatça çözebilecek bir sağ duyuları vardır. İşleri planlamak ve yönetmek konusunda ustadırlar. Bu nedenle her alanda yetkili bir duruma geçebilirler.

Gösterişi pek sevmezler. Ne istediğini bilen , sorumluluk sahibi ama çekingen kişilerdir. Yaptıkları her işin belli bir amacı ve nedeni vardır. Boş yere kol sallamazlar. Bilmedikleri konularda titizlikle bilgi toplar, araştırma yapar, sonra bunları mantıklı bir sıra içinde düzene koyup sonuca varırlar.

İşte bu sonuç onlar için artık kolay değişmeyen bir yargıdır. Küçüklükleri (gençlik çağları) genellikle güçlükler içinde geçer. Geç yaşta olgunlaşmış, büyümüş bir tavırları vardır. Yaşları ilerleyince de bilginin, deneyimin ve hoş görünün verdiği rahatlıkla çocuk ğibi olurlar.

Her meslek ve dalda kendi üstünlüklerini, başarılarını gösterirler. Fırsatları değerlendirmek, bilinmeyen işlere açıklık getirmek konusunda ki yetenekleri onları bir gün iyi bir yere getirecektir. Geniş çapta araştırma ve planlama işlerinde çalışan bir grubun anahtar kişisi olabilirler.

Alışılmayan , ters bir kişi olmaktan çekindikleri için ya hiç konuşmazlar ya da hoşa gidecek şeyler söylerler. Bu nedenle onları yalnızca konuşmaları ile değerlendirmemek gerekmektedir. Çevredekilerle hemen dost olmaz, önce inceler , tartar, dostluğa kabul ederler.

Evlerine çok bağlıdırlar. Her konuda neyin iyi neyin kötü olduğunu bildiklerine inanır, kendileri ile aynı düşüncede olmayanları hemen azarlarlar. Aile içinde tek egemen güç kendileridir. Fazla hızlı bir yaşantıdan, gece kulübü ve benzeri kalabalıklardan hoşlanmazlar. Onların eğlencesi sessiz ve ağır başlı olmalarıdır. Dostlarına bir akşam yemeği vermek ve onlarla konuşmaktan hoşlanır. Sevgi konusunda duygulu ve duyarlıdır.

Kararlı ve çalışkan bir insan oldukları için iş yaşamlarında çok iyi olur. Yaptıkları işin yararına yeni yöntemler geliştirmede başarılıdırlar. Fazla çalışmadıklarından ötürü sinirleri bozulabilir fakat sağlıklarını korumakta geç kalmazlar. İş konusunda geniş düşünceli oldukları için aynı anda birkaç işe el atabilirler.

Evlilik onlar için kutsal bir kurumdur. Erkekler tam anlamıyla bağlanabilecek bir kadın bir eş isterler, kadınlar ise evliliğe bir meslek gözüyle bakarlar. Cinsel yaşamları düzenlidir. Kapasitelerinin ne olduğunu anlayabilmeleri için yaratıcı güçlerini tek bir hedefe yöneltmeleri gerekir. Bilgisayar gibi işleyen bir akılları vardır.

Felsefe çalışmaları onları pek ilgilendirmez. Gerçeği kanıtlanmış uygulana bilir düşünceden yanadır. Bu yüzden kuralcı, tutucu ve dar görüşlü olabilirler.

Tek başları olmaktan çok ortak çalışmadan zevk alır ve başarı kazanırlar. Güçlü ve iyi konumda ki kişileri etkilemeyi başarırlar.

Dostluğa çok önem verirler. Bu konuda bir hayli titiz davranırlar. Yaşamın ciddi yanlarıyla ilgilenirler. Hafifliklerle, eğlencelerle pek işleri yoktur. Arkadaşlarını dinamik , kavgacı ve güçlü kişiler arasından seçerler. Zayıf kişilere pek yanaşmazlar.

Herkesten önce her şeyi iyice ayırt eder ve durum hakkında kesin kararlara varırlar. Son derece pratik davranırlar. Kendilerine yararlı olmayacak düşlerin peşinden koşmazlar. Yalnız kalınca iş yaşamının sorumluluklarından sıyırırlar kendilerini.


KAREKTERİ

Gurubunuz : Toprak

Uğurlu gününüz : Cumartesi

Uğurlu sayınız : 8

Uğurlu taşınız : Lal

Uğurlu renkleriniz : Kurşuni, koyu kahverengi

Uğurlu çiçekleriniz : Kara gül, kadife çiçeği, kamelya

Uğurlu kokunlarınız : Kamelya, çam

Uğurlu müzik : Folk müziği

En bilirgin özelliğiniz : İnat

En büyük emeliniz : Yükselmek

En büyük hatanız : Merak

En büyük arzunuz : Başa geçmek


Oğlak'lar ciddilik, tutuculuk ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Burçlar kuşağının en çok çalışan tiplerinden biri olup, başkalarının saygısını kolayca kazanırlar. Gerçek bir Oğlağ'ın iki temel özelliği, güvenilirliği ve dürüstlüğüdür. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Birine borçlu kalmaktan hoşlanmazlar. İki tip oğlak vardır. Biri yabani dağ keçisi olup taştan taşa zıplayarak dağın tepelerindeki daha yeşil otlara tırmanır; diğeri ise evcil keçi olup bir çevre içinde kendisine ayrılmış yeşilliklerle yetinir. Genellikle tutkulu insanlar oldukların kimseden geri kalmak istemez, ya başa baş lider ya öne geçerler. Çok iyi bir iş adamı olurlar. Oğlak kadınları eşlerinin (ve doğal olarak kendilerinin) yükselmeleri için ellerinden geleni yaparlar.

Evcil oğlaklar vadilerine bağlı kalır ve üzücüdür ki ve tüm tutkularına çalışmalarına arşın yarışmada çok ileri gidemezler. Akıllı iseler kendilerine güvenli ve dingin bir iş bularak yollarına giderler. Oğlaklar çok disiplinlidirler. Amaçlarına ulaşmak için dayanıklı bir biçimde çalışırlar. Güvenilir insanlardır. Onlara genellik paranızı ya da sırlarını verebilirsiniz. Hemen konuya girdiklerinde iyi konuşmacı olurlar.

Kendilerine karşı olan kişilerle alay ederler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünebilirler. Eleştirici yönleri başkalarının başarısızlıklarını abartmalarına neden olur. Sosyal ya da ahlak düzeyini kendilerine eşit görmedikleri kişiler acırlar. Kendinden aşağı gördüğü kişilerle bir arada bulunmak zorunda kalırlarsa bu kez de kendilerine acımaya başlarlar. Kesinlikle gevşeyemezler, yakınlarına ve eşlerine karşıda diktatörce davranırlar. Uzun süreli arkadaşlıklar kurmazlar. Somurtkan, kolayca altüst olan kişilerdir.

Oğlaklar paraları konusunda çok dikkatli ama genellikle eli açık insanlardır. Gereksinimi olan kişiyi geri çevirmez, sıkıntıda olan birine yardım için kendi hedeflerinden bile vazgeçerler. Buna karşı bir teşekkür onlar için yeterlidir. Zor zamanlarında yardım elini uzatırsanız iyiliğinizi hiçbir zaman unutmazlar. Teşekkür etmek onara zor gelmesine karşılık yardımınız karşılığında bunu kesinlikle yaparlar. Oğlaklar çok bağlı kişilerdir. Bir kişiye inanır ve güvenirlerse ömür boyunca ona bağlı kalırlar.

Güçlü bir mizah yönleri vardır. Konuşmaları birkaç cümleyi geçmez ama kuru ve kısa cümleleri çok eğlenceli olabilir.

Geleneklerine çok bağlı kişiler olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çeker, genç kuşaklarla pek geçinemezler. Genellikle yalnız insanlardır. Enerjilerinin büyük bölümünü mesleklerine yönelttiklerinden yaşamın birçok insancıl elemanından yoksun kalırlar.

Geleceği ayrıntılı bir biçimde planlayabilirler. Servet sahibi olmalarını engelleyebilecek her şeyi hemen bir kenara atar, bir adım geri gitmezler. Oğlak'ların zihinsel özellikleri soğuk ve hesapçı sözleriyle tanımlayabiliriz. Kolay kavrama yetenekleri yoksa da bir öğrendiklerini bir daha unutmazlar. Kuruntulu ve depresyona yatkın kişilerdir. Oğlak'lar insanlarla zor ilişki kurarlar. Bu ya utangaçlıklarından ya da işlerine aşırı bağlılıklarından ileri gelir. Buna karşın kendilerini yalnız hissetmezler. Oğlak burcunu tanımlayan cümle KULLANIRIMdır.

Oğlak'ların tutucu karakterleri evlerine de yansır. Sağlam ve iyi inşa edilmişse, eski evlerde oturmaktan rahatsız olmazlar. Gösterişi sevmez, yalnızca eşyalarının ölçülü, işe yarar olmasını isterler.

İyi bir matematikçi, politikacı, bilim adamı, mühendis, çiftçi, müzisyen, inşaatçı, mimar, dişçi ya da yönetici olabilirler. Güvenliğe , düzenli ve gelir getiren işleri severler. Çabuk zengin olma yollarına pek rağbet etmez, düzenli ve planlı hareket ederler.

Ailelerine karşı ciddi bir sorumluluk duydukları için aile bağları kuvvetlidir;ancak sevdiklerinden biraz uzak dururlar. Oğlak'lar, çocuklarının eğitim ve başarıları için birtakım zorluklar koyarlar. Çocuklarını övmez, kurallarına zaman zaman ezici olan buyruklarına körü körüne boyun eğmelerini isterler.

Oğlak burcunda doğan çocukların müzik, tarih, arkeoloji, izcilik konularındaki ilgileri desteklenmelidir. Genellikle ciddi ve yaşıtlarından daha olgun olurlar. Çok kitap okur, kitaplarını da iyi korurlar. Bir oğlak çocuğuna ÇALIŞSAN DAHA İYİ YAPABİLİRDİN derseniz bir sonraki karnesi iftiharla gelecektir.

 

 


 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 3.231.229.89

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 111
Dün : 453
Toplam : 2.150.755
08.12.2019 02:53:16

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *