ana sayfa | iletişim 

Kova Burcu


 

 

 

     

 OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ

Şifre : Bağımsız, insancıl


Kova'ların olumlu huyları : İnsancıl, bağımsız, arkadaş canlısı, iradeli, yaratıcı, devrimci ruhlu, bağlı, ülkücü


Kova'ların olumsuz huyları : Anlaşılmaz, dik kafalı, usulsüz, sabit görüşlü, huysuz, geleneklere karşı gelen.


 

 

YÜKSELEN KOVA BURCUNU VERDİĞİ KİŞİLİK

Bu burç ülküyü, dehayı, buluşları,sevgiyi ve yardımı simgeler. Başkalarına yardım etmenin kendi geleceğine iyilikler getireceği bilincine ulaşmıştır bu kişiler. Bunu belki bilinçsiz olarak yapar ve tersini yapmak gelmez ellerinden ruhlarına iletmişlerdir çünkü. Doğruyu , gerçeği bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Felsefe araştırmaları değil günlük yaşamla ilgili çalışmaları severler.

Çevrelerinde olanları seven, sayan bir arkadaş ve dost grubu olmuştur. Kararlıdırlar. Hedef olarak seçtikleri büyük ülkelere doğru büyük bir çaba ile yürürler. Hem kendi hem de başkalarının bağımsızlıklarına düşkündürler. Alçakgönüllü ve iyilikseverdirler.

Asıl amaçları para kazanmak değil, yeni ve yararlı bir üretime katkıda bulunmaktadır. Parayı kolayca harcayabilirler. Bu konuda aşrı bağlılıkları yoktur.

Dost edinme konusunda titiz davranır; dürüst, bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler. Başkalarının nasıl oldu da düşünemedik diyecekleri ilginç buluşları vardır. Söylenmesinin gerekli olduğuna inandıkları düşünceleri varsa duraksamadan söylerler.

Yuvalarında dinlenir, güç kazanır, mutlu olurlar. Evlerini düzenlemek ister fakat borçla eşya almaya yanaşmazlar. Özellikle doğaya yakın yerlerde oturmaya çaba gösterirler.

Duygularıyla değil mantıkları ile davranırlar. Aşk yaşamları da böyledir. Duygusal sayılmazlar, olmaya da gönülleri yoktur. Sevdiklerini çok fazla eleştirire bililer.

Ellerini ustalıkla kullanabilir. Zamanlarını dikiş dikerek ya da benzeri uğraşlarla geçirirler.

Genellikle başkalarına yardımcı olabileceklerine inandıkları işlerde çalışırlar. Bu bir laboratuar ya da insanları çeşitli sorunlarla çözüm getirebilecek bir kuruluş olabilir. Birlikte çalıştıkları kişileri bir aile bireyi gibi görürler.

Eşleri onların başarıları işle yakından ilgilenmelidir. Evlenecekleri kişileri kendileri seçer, çok iyi bir ev erkeği ya da ev kadını olabilirler. Çok eleştirici bir kişilikleri vardır. Bu onların tembel tutumlarından biridir. Bu eleştiriciliklerinin önüne geçilirse cinsel çekiciliklerini yitirebilirler.

Bilgilerinin ortaya çıkarılması için gereksinimleri vardır. Onlara küçük taşınmaz mallar miras kalabilir fakat yine de kalıtımla kendilerine kalan işlerde çok dikkatli olmalara gerekir. Her türlü tehlikeye karşı çok dikkatli ve titiz davranırlar.

Araştırmalarını sonucunu bir bilim adamı dürüstlüğü ile insanlığa sunmak isteğindedir. Fırsat oldukça gezmek, yeni yerler görmek hoşlarına gider. Sevdikleri kişilerle zevk için gezmek rahatlatır onları.

Akla dayanan çalışmaları yeğ tutarlar. Buna karşı saptadıkları bir planı gerçekleştirmek gerekiyorsa bedenle çalışmaktan geri duramazlar. Toplumda saygı görürler. İlgi çekici konuşmacıdırlar ama dinlemesini de severler. Hemen her şeye derin bir ilgi beslerler. Sık sık bir araya gelip söyleşide bulundukları kişiler üstün bir kültür düzeyindedirler.

Başarmış oldukları işlerde, enerjilerinin pek azını veriyormuş izlenimini bırakırlar. Düşünceleri kimi zaman gerçeklerin çık üstüne çıkabilir, yani ütopik olabilirler. Toplum içinde yenilikçi tanımlamalarına karşın tutucu yanları vardır.


KAREKTERİ

Gurubunuz : Hava

Uğurlu gününüz : Pazar

Uğurlu sayınız : 4 ve 8

Uğurlu taşınız : Amatist, yeşim

Uğurlu renkleriniz : Koyu mavi, karışık renkler ve tonlar

Uğurlu çiçekleriniz : Hercai menekşesi, kartopu, kır çiçekleri

Uğurlu kokunlarınız : Sümbül, yasemin

Uğurlu müzik : Modern eserler

En bilirgin özelliğiniz : İşbirliği

En büyük emeliniz : İlerlemenizi sağlayacak imkanlar

En büyük hatanız : Başkalarını beğenme

En büyük arzunuz : Yardım


Kova burcu insanları insanlık sevgileriyle tanımlanırlar, bencil değildirler. Düş dünyasına dalmaz, gerçeklerle uğraşırlar. Dünyanın geleceği ile ilgilenirler, dünyayı daha iyi bir yer haline getirip kendilerinden daha kötü durumda olan kişileri kurtarmak isterler. Bu yüzden herkese yardım ederler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Kendilerini gerçeğe adamışlardır. Yenilik ve değişiklikten yanadırlar. Modern görüşlerine karşı inatçı ve sabit fikirli olurlar. Çekici olsalar da sıcak ve eğimli değildirler. Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar arada her zaman bir uzaklık bırakırlar.

Kişisel özellikleri onlar için o denli önemlidir ki bu yüzden en yakın kişilerini kesip atabileceği gibi, bunu uğruna her türlü özveride bulunabilirler. Basmakalıp düşünen insanlar anlaşılmaz davranışları yüzünden kovalarla çatışabilirler. belki ilkeleri sonuna dek savunmaları yüzünde onları sevimsiz bulabilirsiniz. Bu tavırları onları hiç rahatsız etmez, dahası hoşnut bile olabilirler. Özgün olma tutkuları nedeni ile bilimsel sanat yetenekleri olabilir. Kovar başkalarının düşündükleri ile ilgilenir fakat yine de kendi görüşlerini kolay değiştirmezler. Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları çağın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Bilimsel bir kafaya sahiptirler dir, fakat bilim adamı olmayabilirlerdir.

Kovalar dik kafalı olur, kendilerinin dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını zannederle, kızarlar. Kova burcunu tanımlayan cümle BİLİYORUM DUR.

Evli kovaların bile kendilerine has bir özgürlükleri olması gerekir. Buda eşinin anlayışlı olup, onun tuzağa düşmüş duygusuna kapılmamasını sağlamasıyla olabilir. Bu yüzden kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Yalnız yaşamayı, her yönde hareket özgürlüğüne sahip olmayı e tutarlar.

Bilim adamı , öğretmen, yazar sosyolog, sosyal hizmetler, sosyal hizmetler, astrolojist, astronom, arkeolog, endüstri işçisi (TV veya elektronik dallarında) mucit olabilirler. Hava kuvvetlerinde ya da Birleşmiş milletlerde bir görev tam Kova insanlarına göredir. Bağımsızlık ve yaratıcılıklarını kullanabilecekleri işlerde zevkle çalışırlar. Basit, tekdüze işler onları çok sıkar. Niteliklerini insancıl işlerde daha iyi biçimde kullanırlar ve insanların koşullarını iyileştirmeye çalışırlar. Sıkıcı bir iş yaparlarsa harcanmış olurlar. Bu insanlar bilim adamı olarak doğmuşlardır. Çoğu zaman yeni bir şey keşfetmekle uğraşırlar. Bu da uzay, biyokimya, astronomi konusunda ya da eski uygarlıklarla ilgili olabilir. Boş zamanlarında değişik düşüncelerini ortaya koyacak işlerle uğraşırlar.

Kova'lar çocuklarının en az kendileri kadar özgür ve kendilerinden ileri, iyi eğitilmiş olmalarını isterler. Çocuklarla yaşlarından büyük konuları konuşup, onların tam anlayamayacağı şeyleri öğretmeye çalışırlar. Çocukları ile iyi ilişkiler kurabilirler. Kendi görüşlerini değiştirmemekle birlikte çocuklarının düşüncelerine değer verirler. Ailedeki diğer bireyler duygusal ise aralarında duygusal kopukluk hissedebilirler.

Kova çocukları akıllı olurlar. Yaratıcı güçleri alabildiğince erken ortaya çıkarılmalıdır. Müziği severler, flüt gibi bir alet çalmak isteyebilirler. Çabuk öğrenirler ve karneleri iyi olur. Dengeli çalışmayı öğrenmelidirler çünkü beğenmedikleri konulara hiç bakmayabilirler. Yetişkin Kova'lar gibi büyüleyici ama biraz kendilerini beğenmiş olurlar.

 

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 34.204.168.209

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 533
Dün : 584
Toplam : 2.232.669
27.05.2020 19:51:38

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *