ana sayfa | iletişim 

Balık BurcuŞifre: hayalci, duyarlı


Balıkların olumlu huyları: Sevimli, duygusal, dünyevi olmayan, duyarlı, uyumlu, kolay etkilenen, iyi kalpli, merhametli, anlayışlı


Balıkların olumsuz huyları: dikkatsiz, gizliliği seven, kolayca altüst olan, yaşamın gündelik akışına ayak uyduramayan, zayıf iradeli, kararsız      


 

 

YÜKSELEN BALIK BURCUNU VERDİĞİ KİŞİLİK

Çekici, sevimli ve güvenilir kişilerdir. Aynı zaman da alçak gönüllü ve sıkılganlar; fakat en önemli özellikleri merhametli ve yardım sever olmalarıdır. Sevgi güçleri çok gelişmiştir. Her şeyi çabuk kavrayabilirler. Bir insanı ilk gördükleri an onun içini okur, başlamış bir olayın nasıl kestirirler. Kafalarında güzel ve üstün bir dünya vardır.

İnsanlara güven verirler. Gelişi güzel her işe atılmayı sevmezler, çünkü kendilerine güvenleri yoktur. olağanüstü durumlarda kararsızlık ve güvensizlik kaybolarak üstün yaratma gücü ortaya çıkar. Müzikten, edebiyattan, güzel olan her şeyden hoşlanılırlar. İnce, üstün bir beğenileri vardır.

Paralarını kolaylıkla harcarlar, içlerinde gizli duran iyilik yapma duyguları su yüzüne çıkınca rahatlığa ve kişisel güvene kavuşurlar. film endüstrisi bu burç için çekici olabilir.

Çevrede uysal yaradılışlı biri olarak tanımlamalarına karşın kimi konularda önüne geçilmez bir inatları vardır. Duyguları ile davranışlarını yönlendirirler. Bu yüzden sık sık yanlışlar yaptıkları görülür. Çevreyle sıkı ilişkiler kurmak ister, böyle olmayınca da çok sarsılırlar. Her şeyi neden düşündükleri gibi olmadığını anlayamazlar bir türlü. Sevdikleri kişilere karşı bencilce davranmazlar; bu yüzden iyi bir aile yaşantıları vardır. Kendilerine heyecan ve güç verdiğini düşündükleri için sık sık ev değiştirmeyi severler. Evlerinde en çok ilgi gören bölüm kitaplıkları olur.

Gürültülü toplantılardan, eğlencelerden pek hoşlanmazlar. Daha çok dostları ile ciddi toplantılar, yemek ziyaretleri yapmayı yeğ tutarlar. Aşk yaşamlarında duygusal davranırlar. Sevdiklerine karşı çok duyarlı olup. Değer veririler. Yemeğe , özellikle iyi yemeklere karşı zayıftırlar. Bu yüzden şişmanlamaları olasıdır.

Yaptıkları işle gurur duymak isterler eğer işleri onları doyurmuyorsa tüm cesaretleri kırılır, moralleri bozulur. Kendi kendilerinin patronu olmayı, başarılarının değerlendirilmesini, isterler. Birlikte çalıştığı kişilerinde kendilerine saygı duyulmasını ve onların gözünde yetkili bir kişi durumuna geçmek isterler.

Aşk konusunda da fazlaca duygusal olmalarından ötürü düşüncelerine uygun bir evlilik yapmaları zordur. Gündelik işlerini yürütebilmek, çalışkan, pratik ve verimli bir eşe gereksinimleri vardır. Güven içinde olmakla gerçek mutluluğu bulacaklarına inandıkları için erken evlenmeye yeğ tutarlar.

Birlikte yaşadıkları kişiler bir ölçüde onların kaderlerini çizer. Onları göklere çıkaracakları gibi yerin dibine de batırabilir. Sanata ve güzelliğe tutkun olmaları onları her yerde kurtaracak can simitleridir. Cinsellikle düşünceleri daha çok ikinci plandadır.

Başarısızlıklarından kendilerini sorumlu tutmazlar. Dinsel inançlarında tutuculardır. Fazla hayalci olmalarından ötürü ruhsal yönden aydınlanmayı isteyen saf kişileri yanlışlara sürükleyebilirler. Başkalarının uyuşturucu maddelerle elde ettiği esrime halini onlar kendiliğinden ulaşırlar.

Başkalarının tanıdığı bildiği ünlü bir kişi olmayı yeğlerler.

Meslek seçimlerini de bu dileklerini gerçekleştirecekleri yönde olur.

Dostları yaşamlarında önemli bir yer tutar. Hiçbir zaman onları incitmek ve incitilmek istemezler. Grup çalışmalarına katılma konusunda çekingen davranırlar .Mistik konuları incelemek, hevesleri arasındadır. Dahası hevesten öte bu tip çalışmaları kendi üzerlerinde denerler. Hayalciliğinin doruğuna ulaşabilir fakat yine toplumdan bekledikleri beğeniyi kesinlikle elde ederler.


KAREKTERİ

Gurubunuz : Su

Uğurlu gününüz : Perşembe

Uğurlu sayınız : 7

Uğurlu taşınız : Akvamarin

Uğurlu renkleriniz : Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, gümüş

Uğurlu çiçekleriniz : İnci çiçeği, beyaz gül, zambak

Uğurlu kokunlarınız : Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği

Uğurlu müzik : Yatıştırıcı hafif müzik

En bilirgin özelliğiniz : Merhamet

En büyük emeliniz : Rahat

En büyük hatanız : Kendinizi kötülemeniz

En büyük arzunuz : Dünyayı dolaşmak


Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Sessizce herkesle iyi geçinirler. Dürüst, vicdanlı, bağlı ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyum sağlayabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildir. Balık burcunun simgesindeki iki balık çift karakteri simgeler. Gerçekten bu kişiler diğerleri için bir bilmecedir. En önemsiz konuları bile gizli tutarlar ama önemli konularda sırlarını verebilirler.

Balık burcu diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Duyarlı, acı gerçeklerden her zaman kaçan, dünya dışı kişilerdir.

Güçlü bir mizah duyguları vardır. Bu alay etme nitelikleri ve olayları gülünç yönde ele almaları arkadaşları tarafından pek hoş karşılanmaz. Balık'lar kararsızlıkları, zayıflıklarıyla kendilerine karşı hoşgörülü oluşları yüzünden kendi kendilerinin düşmanı olabilirler. Kendine güvensizlik bu burcun en önemli özelliklerindendir. Tersliklerden korkarlar. Dünyanın onları yıkmaya çalıştığını, ya da kaderin onlara hep karşı olduğunu düşünürler. Yakınlarının, iş arkadaşlarının onları anlamadığını, yanlış anladığını düşünüp kendilerine eziyet ederler. Amaçsız, sıkılgan, ürkek, aynı zamanda iradesiz olurlar. Aşırı duyarlıdırlar ve hatalarını üstlenmezler. Dayanıksız ve iradesizdirler. Edebiyat ya da sanat ürünleri veren ruhsal duyguları çok güçlüdür. İyi müzisyen olurlar.

Başkalarını merhametle, acılarını hafifletmek üzere ya yardım eder ya da mistik bir biçimde dua ederler. Ama gerçeklerle yüz yüze gelmezler. Akıllı Balık'lar kendilerine bir çıkış bulur ve sanatla uğraşırlar. Akılsız ise uyuşturucu madde ya da alkolle kurtuluş arar, doğuştan zayıf olan iradelerini ve kararsızlıklarını vurgularlar.

Kolay kolay ölçeğe gelmez, disiplin ve olağan şeylere uymazlar; ancak iyi yürekli, sevimli, ve yumuşak olduklarından, arkadaşları onların içinde bulunduğu karmaşayı anlayamazlar.

Balıklar düşünce ve kararlarını biçimlendirebilirlerse de bunu nasıl başardıklarını bilmezler. Birtakım düşünceleri vardır ama hangisinin doğru ve iyi olduğuna karar veremezler. Düşüncelerinin çoğu uygulanamaz olduğundan, kırmadan bu işin olamayacağını onara anlatmak gerekir

Diğer burçlar içinde balıklar dinsel inançları en yatkın insanlardır. Sezgi güçleri çok önemlidir. Bu nedenle ruh doktoru ya da medyum olabilirler.

Balıklar evliliğin gündelik sorunlarına kolay ayak uyduramaz ama çok iyi bir aşık, duygusal bir sevgili olabilirler. Aktörlük, dans, yazarlık, ozanlık, balıkçılık, denizcilik, doktorluk, fotoğrafçılık ve din adamlığı onlara göre mesleklerdir. Disiplin gerektiren, yüksek sesle yapılacak, gürültülü işlerden hoşlanmasalar da hizmet işlerinde disipline uyarlar. Bilimsel değil artistlik bir iş yapmıyorlarsa boş zamanlarında sanatla uğraşırlar.

Zevkli insanlar olup konforlu evlerde yaşamak isterler. Konuk severdirler. Çocuklarına disiplin veremezler ve çoğu kez çocukları şımarık olur. Kendi eksikleri olan düzensizlik, vaktinde bir yere yetişme gibi davranışlarda çocuklarına örnek olmamalıdırlar.

Balıklar bilinç altında başkalarının görüşlerinden etkilenir ama bunun farkında olmazlar. Simgede birbirine bağlı, ayrı yönlere giden iki balık duygularında da ikiliği simgeler; bu nedenle kafalarını kolay kolay toplayamazlar.

Yarışmacı değillerdir. Kişisel tartışmaya girmektense kaçmayı tercih ederler. Kaçamadıkları ya da sabırları tükendiği zaman çığırından çıkar, yatışamaz, inatçı ve dik kafalı olur, anlaşmaya yanaşmazlar.

Dünyevi şeylere pek değer vermezler. Kadercidirler. Kendi kaderlerini kendilerini çizebileceğini öğrenmelidirler. Balık burcunu tanımlayan cümle İNANIYORUM dur.

Balık burcunda doğan çocuklar okulda pek mutlu olmazlar. Tarih gibi hayale dayanan derslerin ötesinde gerçekleri sevmezler. Resim yapmaları desteklenmelidir.

 

 

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 3.95.131.97

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 128
Dün : 374
Toplam : 2.137.144
15.11.2019 05:20:31

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *